Rozmowa – mowa i podstawy komunikacji – FILM

Rozmowa - mowa i podstawy komunikacji

Rozmowa – mowa i podstawy komunikacji

Mowa, niby podstawowa umiejętność, a jednak nie zawsze mówimy tak, jak chcemy być zrozumiani. Podstawą komunikowania się we właściwy sposób jest takie budowanie wypowiedzi, by użyte słowa były rozumiane jednoznacznie. Na dodatek aby powodowały chęć dialogu, a nie bunt , złość i chęć ucieczki. Używanie właściwych słów- kluczy, bądź nie używanie pewnych zwrotów. Zwracanie uwagi na reakcje naszych rozmówców, mówienie z szacunkiem, a jednocześnie w sposób ograniczający obrażanie nas. Ponadto uwagi, które nie odnoszą się do nas samych, a są bardziej ”nerwem” na innych.

Komunikujemy się też w sposób niewerbalny, zatem ”mowa ciała” (rozumienie jej podstaw), daje nam przewagę w rozmowie. W ogóle, a w negocjacjach biznesowych szczególnie. Ważną podstawową wręcz rzeczą jest i spójność. Jeżeli komunikat nie jest ”nasz”, a wyuczonym dobrze brzmiącym ”cudzym tekstem”, to rozmówca / słuchacz wyczuje fałsz i cała praca na nic, bo to co słyszy nie jest spójne z tym, co widzi i co czuje.

Rozmowa – mowa i podstawy komunikacji

Serdecznie zachęcam do obejrzenia filmu pod tym adresem https://youtu.be/8uaGP7QRloY a także bezpośrednio tutaj na stronie:

Psycholog Walki - Małgorzata Drozdowska-Pachuta

Kim jest Psycholog Walki?

Jestem psychologiem specjalizującym się w pracy z ludźmi którzy chcą osiągać cele. Których problemem jest walka z … życiem, biznesem, sportem, … samym sobą.

To nie równa walka i często potrzeba wsparcia w niej. Na moje wsparcie w tej walce możesz liczyć.

ZAPRASZAM – skorzystaj ze spotkania GRATIS – przykładowo na kawie, na spacerze, na luźno w miejscu publicznym, nie w gabinecie – przekonajmy się wspólnie, czy mogę Tobie pomóc.

Obowiązuje mnie tajemnica lekarska – zapewniam całkowitą dyskrecję i poufność naszych spotkań