Nienależne wypłaty

Nienależne wypłaty

Nienależne wypłaty – jeśli mój klient nie wniesie własnej pracy w proces, to nie zgromadzi kapitału, od którego spodziewa się zysków.

Samo się nie zrobi, czyli nienależne wypłaty

Wielu z moich klientów przychodząc do mnie, ma bardzo konkretne oczekiwania. Otóż mówią tak: Proszę mi pomóc, zrobić coś, żebym dobrze wybierał, coś ze sobą zrobił, lepiej mi się żyło. I tu jest pierwsza ”zagwozdka”. Znaczy to bowiem tyle, że tacy ludzie oczekują, że to ja mam zrobić coś za nich.

Dobrze obrazuje to taka oto sytuacja: Do banku wchodzi człowiek, podchodzi do okienka kasowego i prosi o wypłatę oprocentowania od kapitału. Kasjer sprawdza dane i mówi: Proszę Pana, nie mogę tego zrobić, bo Pan nie ma u nas kapitału, od którego miałbym wypłacić odsetki.

Nienależne wypłaty
Nienależne wypłaty

Nienależne wypłaty – Własny wkład

Jak to się ma do tematu? Otóż tak, że jeśli mój klient nie wniesie własnej pracy w proces, nie zainwestuje swojego czasu, wysiłku i działań, to nie zgromadzi kapitału, od którego spodziewa się zysków.

Poza tym, tak jak jak procent od kapitału nie jest wypłacany od ręki, potrzeba na to czasu, tak też zmiany nie zajdą od razu. Zmiany też potrzebują trochę czasu np. na utrwalenie nowych nawyków, zdobycie nowych kompetencji, opanowanie nowych umiejętności itd. itp. Zatem drugą ”zagwozdką”, jest fakt, że mogę pomóc, podpowiedzieć coś, ale nie mogę niczego zrobić za samego zainteresowanego. Niestety, żaden z terapeutów, coachów, mentorów nie jest czarodziejem i to ”sprint czarodziejem”. Tak, by od razu ”pomachać różdżką ” i wywołać trwały i natychmiastowy efekt. Bez własnych systematycznych działań ze strony klienta nic po prostu z tego nie będzie. Dlatego jeśli chcecie należnej wypłaty, musicie zainwestować czas i własny wysiłek, by te ”odsetki” miały od czego urosnąć.

Psycholog Walki - Małgorzata Drozdowska-Pachuta

Kim jest Psycholog Walki?

Jestem psychologiem specjalizującym się w pracy z ludźmi którzy chcą osiągać cele. Których problemem jest walka z … życiem, biznesem, sportem, … samym sobą.

To nie równa walka i często potrzeba wsparcia w niej. Na moje wsparcie w tej walce możesz liczyć.

ZAPRASZAM – skorzystaj ze spotkania GRATIS – przykładowo na kawie, na spacerze, na luźno w miejscu publicznym, nie w gabinecie – przekonajmy się wspólnie, czy mogę Tobie pomóc.

Obowiązuje mnie tajemnica lekarska – zapewniam całkowitą dyskrecję i poufność naszych spotkań