Kompletny człowiek

Kompletny człowiek

Kompletny człowiek – Co to właściwie znaczy?

Otóż bycie kompletnym, to nic innego jak bycie sobą w każdej sytuacji. To także gotowość do podejmowania działań trudnych, nieprzewidzianych, zaskakujących.

Kompletny człowiek – Jak to zrobić?

Po kolei.

Każdy człowiek ma własne doświadczenia.które są jego kapitałem i to nawet wtedy, gdy nie są one przyjemne. Jeśli jednak umiemy zamiast rozpamiętywać je w nieskończoność wyciągać z nich wnioski, to stanowią one dla nas bazę kompetencji już sprawdzonych ”w akcji”, a zatem takich,które możemy wykorzystywać ”na pierwszy ogień”.

Dalej natomiast ”kompletny człowiek” dostosowuje swoje działania do konkretnej sytuacji.

Dobrze obrazuje to sytuacja, z której zawodnik rezerwowy trenuje z ”jedynkami” tak samo intensywnie i ”trzyma formę” i poziom po to, by ”z ławki” wejść do gry na oczekiwanym poziomie i zastąpić kolegę.

W biznesie z kolei możemy to odnieść np. do takiej oto sytuacji: Dziś kupujemy produkt „”NIKE”, i kupując go za dwa lata, oczekujemy takiej samej jakości.

Czyli bycie kompletnym, to nic innego, jak tylko :

-wypracowanie swoich standardów

-gotowość do podejmowania wyzwań o coraz większym stopniu trudności niezależnie od momentu, w którym to konieczne.

By cały czas być skutecznym „kompletnym człowiekiem”, powinniśmy dbać o rozwój, gromadzić doświadczenia. A także nie schodzić w swoich działaniach poniżej wyznaczonych sobie standardów.

Kompletny człowiek
Kompletny człowiek

Przykłady

Proszę na koniec kilka przykładów:

1. Mój własny. Całe życie uczyłam się, dokształcałam, prowadziłam i prowadzę nadal sportowców. Jednak sprawy życiowe ułożyły mi się tak, że przez długi czas

(opieka nad chorą Mamą, własne zawirowania zdrowotne) nie poświęcałam rozwojowi swojej kariery tyle czasu, ile powinnam.

A jednak czytając, mając kontakt ze sportowcami, gdy zmieniły się okoliczności niejako ” z marszu” wykorzystałam okazję i rozwijam tak kanał na YT, jak też pracę z klientami.

2. Zapewne słyszeliście Państwo o naszej Reprezentacji w siatkówce. To najlepszy przykład, że każdy z zawodników  rezerwowych umie i może w każdym momencie meczu zastąpić kolegów z tzw, ”pierwszej szóstki” i to na takim samym, jak podstawowy skład poziomie.

3. Biznesmen, który wytrwale, systematycznie buduje markę w każdym momencie jest gotowy na podjęcie nowych wyzwań, wprowadzenie innowacyjnych technologii, produktów itp.

Wynika z tego jasne przesłanie, że nic nie jest dane raz na zawsze, a tylko od nas zależy, czy utrzymamy wysoki poziom.

Psycholog Walki - Małgorzata Drozdowska-Pachuta

Kim jest Psycholog Walki?

Jestem psychologiem specjalizującym się w pracy z ludźmi którzy chcą osiągać cele. Których problemem jest walka z … życiem, biznesem, sportem, … samym sobą.

To nie równa walka i często potrzeba wsparcia w niej. Na moje wsparcie w tej walce możesz liczyć.

ZAPRASZAM – skorzystaj ze spotkania GRATIS – przykładowo na kawie, na spacerze, na luźno w miejscu publicznym, nie w gabinecie – przekonajmy się wspólnie, czy mogę Tobie pomóc.

Obowiązuje mnie tajemnica lekarska – zapewniam całkowitą dyskrecję i poufność naszych spotkań