UCIEKAJ GDY SPOTYKASZ TAKICH LUDZI !!!

UCIEKAJ GDY SPOTYKASZ TAKICH LUDZI !!!

SPOTYKASZ TAKICH LUDZI – UCIEKAJ !!! – czyli czternaście ”flag sygnałowych”, które powinniśmy bezwzględnie wziąć pod uwagę zanim się z kimś zwiążemy.

Parę słów na początek …

Wszyscy chcemy być kochani, mieć u boku partnerów ”na dobre i złe”. Osoby, z którymi dobrze nam jest w nocnym klubie, w sypialni, ale też w sytuacji szpitalnego łóżka, ostatnich pożegnań.

Krótko mówiąc liczymy na bycie z kimś na kogo zawsze można liczyć.

A co powinno nas niepokoić i sprawiać, by ostatecznie zrezygnować ze znajomości?

Oto czternaście ”flag sygnałowych”, które powinniśmy bezwzględnie wziąć pod uwagę zanim się z kimś  zwiążemy.

Uciekaj jak najszybciej

1. NIE MA PRZYJACIÓŁEK/ PRZYJACIÓŁ

Taki ktoś niestety nie jest dobrze postrzegany przez innych ludzi. Nikt nie chce spędzać z nim czasu. Nawet  ”raz na jakiś czas”.

2. ZAWSZE JEST OFIARĄ

Takie osoby zawsze są pokrzywdzone przez innych. Kolegów, koleżanki, ludzi w autobusie, rodzinę itd. Oni sami nigdy nie są winni. Zawsze pokrzywdzeni i bez odpowiedzialności za siebie.

3. NIENAWIDZĄ WSZYSTKICH SWOICH BYŁYCH.

On/Ona (Oni/One) to wredne osoby, które chciały tylko i wyłącznie mnie krzywdzić. Były obojętne, miały własne potrzeby i własne zdanie to już powód do nienawiści.

4. MÓWIĄ, ŻE NIKT ICH NIE LUBI.

A czy oni lubią innych? Czy ich zdanie o innych osobach nie ogranicza się do np.:”Głupi, głupia. Bezguście. Nie ma o czym z nią/nim o czym pogadać. Nie umie się bawić”. Jeżeli to słyszymy ciągle i pod adresem wszystkich uciekajmy ”gdzie pieprz rośnie”.

5. PRACA I WSPÓŁPRACOWNICY.

Wszyscy są do niczego, głupi, leniwi, nieużyci. Zbyt wymagający (i to za takie marne pieniądze). Nie doceniają takiej ”perełki jak ja”. Jeśli słyszycie to na co dzień – ”bierzcie nogi za pas”.

6. SZPIEGUJĄ WAS.

Telefony co chwilę, ”Gdzie jesteś”, ”co robisz”. Przeglądanie waszego telefonu, komputera, przepatrywanie kieszeni. To sygnał, że pora się rozstać. Ponadto natychmiast, bo będzie tylko gorzej, ta kontrola bowiem tylko się nasili.

7. ZBYT SZYBKO SIĘ PRZYWIĄZUJE.

Po pierwszym wspólnym wieczorze takie osoby już podpytują Cię o imiona dla córki lub syna. Oto jakie chciałbyś /chciałabyś mieć wesele? Czyli osaczają Cię natychmiast. To niebezpieczne i uciekajcie od takich osób szybko i daleko.

Uciekaj gdzie pieprz rośnie

8. ZA DUŻO IMPREZUJĄ.

Lubimy się bawić i to dobrze bawić, od czasu do czasu potrzebujemy tego wszyscy. Jednak, gdy jest to zabawa do upadłego. Na dodatek mocno zakrapiana i co dnia, do rana, kiedy obsługa lokalu wyprasza ich jako ostatnich gości. Ponadto dla dobrej zabawy sięgają po ”wzmacniacze wrażeń” wszelkiego autoramentu. To uciekajcie.

9. MAGIA I INNE.

Każdy z nas ma prawo wierzyć w co chce o ile nie krzywdzi tym innych ludzi. Jednak w codzienności potrzebujemy własnej sprawczości, podejmowania decyzji, działań po prostu. Nie możemy tylko i wyłącznie ograniczać się do magii, horoskopów i przepowiedni. Brak zdrowego rozsądku i konkretnego działania,utrudnia lub wręcz uniemożliwia normalne funkcjonowanie,

Zatem, jeśli trafiliście na taką osobę, wiecie co robić.

10. NIEPEWNI SWOJEGO WYGLĄDU.

Jeżeli cały czas słyszymy: ”jestem brzydka / brzydki, niezgrabny, niedoskonały”, to nasi partnerzy szukają tych pięknych. Wszak kochamy oczami, a atawizm łączy urodę z dobrem i szczęściem.

UCIEKAJ GDY SPOTYKASZ TAKICH LUDZI !!!
UCIEKAJ GDY SPOTYKASZ TAKICH LUDZI !!!

Lepiej uciekaj

11. CZĘSTO SIĘ WKURZAJĄ.

To ludzie, którzy krzyczą i awanturują się z byle powodu. Nie przebierają w słowach, nie zwracają uwagi ani na miejsce, ani na czas. Poza tym absolutnie nie biorą pod uwagę tego, jak raniące i krzywdzące mogą być ich słowa dla tych, do których mówią. Ważne jest to, by oni się ”wyładowali”.

Nie pozwalajcie się traktować jak worki treningowe. Zróbcie ”w tył zwrot”.

12. ”SPRAWY ŁÓŻKOWE”.

Jest takie powiedzenie, że tak jak jest w sytuacjach intymnych, tak jest i w życiu.

To znaczy, jeśli tu nie ma żadnych hamulców i ograniczeń, to tak jest i poza łóżkiem. To ważne chociaż duża ilość ludzi powie, że to błąd. A jednak, nie tylko własna fantazja i doznania za wszelką cenę mają być wyznacznikiem trwałej relacji. Tym bardziej, że dla tych doznań tacy ludzie są gotowi złamać wszelkie zasady.

13. PŁACZEM OSIĄGAJĄ CEL.

Są sytuacje, gdy łzy są jak najbardziej uprawnioną reakcją.

Zdolność do wzruszeń dobrze świadczy o naszej wrażliwości.

Jednak, gdy ”krokodyle łzy” podszyte są ”O ja nieszczęśliwy / nieszczęśliwa” na każdym kroku, to partner ustępuje ”dla świętego spokoju”. Tylko na dłuższą metę to po prostu wymuszanie tego, czego chcą. Zatem uciekajmy, bo to nie jest dla nas dobre.

14. KŁAMIĄ.

Każdemu chyba zdarzyło się ”minąć z prawdą”.

To normalne. Jednak kiedy to jest norma i standard, to nie ma podstaw do budowania relacji. Na konfabulacjach nie można polegać i budować trwałych związków. Zatem dla własnego dobra odetnijmy się od takich ludzi.

Wnioski – UCIEKAJ

Kiedy zauważamy powyżej opisane zachowania to może być znak, że umawiamy się z ”wariatami” i dla własnego dobra zakończmy takie relacje.

Psycholog Walki - Małgorzata Drozdowska-Pachuta

Kim jest Psycholog Walki?

Jestem psychologiem specjalizującym się w pracy z ludźmi którzy chcą osiągać cele. Których problemem jest walka z … życiem, biznesem, sportem, … samym sobą.

To nie równa walka i często potrzeba wsparcia w niej. Na moje wsparcie w tej walce możesz liczyć.

ZAPRASZAM – skorzystaj ze spotkania GRATIS – przykładowo na kawie, na spacerze, na luźno w miejscu publicznym, nie w gabinecie – przekonajmy się wspólnie, czy mogę Tobie pomóc.

Obowiązuje mnie tajemnica lekarska – zapewniam całkowitą dyskrecję i poufność naszych spotkań