Zarządzanie czasem

Zarządzanie czasem

Zarządzanie czasem wydaje się być umiejętnością powszechnie obecną, jednak nie każdy to potrafi. Dlatego łatwo go tracimy nawet nie wiedząc kiedy. Co ciekawe jest to problem dosyć powszechny, ale może od początku.

Zarządzanie czasem – Mam czas albo nie mam, oto jest pytanie

Czas, to coś, co wyznacza granice naszego istnienia, a jak twierdzą niektórzy, jest jedyną sprawiedliwością na tym świecie, bo wszędzie i dla wszystkich biegnie tak samo. Dlatego doba ma wszędzie 24 godziny.

Jak zatem to się dzieje, że ciągle i bez przerwy narzekamy na brak czasu?
Otóż pomijając różne poboczne uwarunkowania przede wszystkim wynika to z faktu jego złego planowania i złej organizacji.

Zarządzanie czasem
Zarządzanie czasem

Oto przykład z mojej kariery zawodowej:
Jakiś czas temu trafiła do mnie osoba młoda, która chciała ”przepracowywać” swoje problemy. Jednym z nich był ciągły ”brak czasu” i konieczność ”wiecznego nadganiania”, siedzenia po nocach, albo nie wykonywanie obowiązków na czas, co oczywiście w najlepszym razie wywoływało kłótnie ze zleceniodawcą.
Jakież było jej zdziwienie, gdy rozpisałyśmy plan dnia na poszczególne godziny i … OKAZAŁO SIĘ, ŻE W CIĄGU TYGODNIA GUBI 1,5 DOBY!!!

Kiedy zaplanowałyśmy to wszystko, z uwzględnieniem czasu na pracę i wypoczynek, to… okazało się, że w ciągu każdego dnia ma do własnej dyspozycji ponad 3 godziny, a ”zarywanie nocy” stało się przeszłym koszmarem.

A jak Wy planujecie swój czas?
Czy jesteście jego panami, czy należycie do grupy która ciągle i nieskutecznie próbuje go dogonić?

Psycholog Walki - Małgorzata Drozdowska-Pachuta

Kim jest Psycholog Walki?

Jestem psychologiem specjalizującym się w pracy z ludźmi którzy chcą osiągać cele. Których problemem jest walka z … życiem, biznesem, sportem, … samym sobą.

To nie równa walka i często potrzeba wsparcia w niej. Na moje wsparcie w tej walce możesz liczyć.

ZAPRASZAM – skorzystaj ze spotkania GRATIS – przykładowo na kawie, na spacerze, na luźno w miejscu publicznym, nie w gabinecie – przekonajmy się wspólnie, czy mogę Tobie pomóc.

Obowiązuje mnie tajemnica lekarska – zapewniam całkowitą dyskrecję i poufność naszych spotkań